Yaşam

Aydınlılar Senforock ile heyecanlandı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını birbirinden güzel etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Aytepe Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenen Musa Göçmen Senfoni Orkestrası konserine Aydın’dan binlerce kişi katıldı. Göçmen, kendilerini Aydın halkıyla buluşturduğu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de katıldı.

Senforock projesiyle klasik ve rock müziği harmanlayan Musa Göçmen’in yönetimindeki orkestra, izleyicilerden büyük alkış aldı. Orkestra, Türk ve dünya rock müziğinin en güzel eserlerini seslendirdi.

 

Çerçioğlu: Cumhuriyet kadın devrimidir
 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Cumhuriyet bir kadın devrimidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beyler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ dediği akşamın üzerinden tam 100 yıl geçti. O günün Cumhuriyet heyecanını hâlâ yaşıyoruz. Bugün, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nurdagi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu