Haber

Bursa’dan Gaziantep’e yardım eli

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin yıkıcı depreminden en çok etkilenen kentlerden biri olan Gaziantep’te düzenlenen çalışmalara katılan Bursa Gaziantep Derneği Lideri Bilal Şengüloğlu ve Türkiye Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Bilal Şengüloğlu, bölgedeki durum hakkında bilgi verdi.

Depremin ilk anlarından itibaren teyakkuz halinde olduklarını dile getiren Şengüloğlu, “72 saatlik hayati tehlike durumunu hesaplayarak depremzedelerimizin acil barınma ve ısınma ihtiyaçlarını tespit ederek hızlı bir şekilde temin edilmesini sağladık. •Depremden en çok etkilenen Gaziantep Islahiye ve Nurdağı’na bizzat yardımda bulunduk.Osmangazi Belediyesi ile yaptığımız işbirliği sonucunda bu akşam gezici aşevi ve yemek dağıtımı şeklinde çalışmalarımızı tamamladık.Osmangazi Belediyesi seyyar tuvalet şeklinde de çalışmalarımızı tamamladık.İşbirliğimiz sonucunda bu aşevi ve tuvaletin yeri ile ilgili tespitlerimizi yaptık.

BURSA GAZİANTEP’İN YANINDA

Gaziantep’te canla başla mücadele eden Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a, başta AFAD ve Kızılay ekipleri olmak üzere milletvekillerimize, hayırsever vatandaşlarımıza ve Çok çaba sarf eden STK’lar. Teşekkürler. Gördüğüm görüntüyü kelimelerle anlatmak bile imkansız.

Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimizin tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde görev yapan 150 bini aşkın görevlimize şükranlarımı sunuyorum. Tekrar.

Bugün birlik günüdür. Bugün yaralılarımızı sarma günü. Bursa’dan Gaziantep’e yardım elini esirgemeyen tüm Bursalı ve Gaziantepli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu