Haber

Çgd: Deprem öncesi ve sonrasında gerekli hazırlıkları yapmayarak binlerce kişinin ölümüne sebep olanlar, basın organlarını susturarak suçlarını işlediler.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Halk TV, TELE 1 ve Fox TV’ye verdiği cezalara tepki göstererek, “Önceden gerekli hazırlıkları yapmayarak binlerce kişinin ölümüne sebep olanlar. deprem sonrası ise duyulmayanların sesidir. Medyayı susturarak suçlarını ortada örtmeye çalışmaktadır” dedi.

CGD, Halk TV, TELE 1 ve Fox TV’de RTÜK’ün verdiği cezalara bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Derneğin açıklaması şöyle:

“Deprem öncesi ve sonrasında gerekli hazırlıkları yapmayarak binlerce insanın ölümüne sebep olanlar, duyulmayanların sesi olan basın organlarını susturarak suçlarını örtbas etmeye çalışıyorlar.

“RTÜK, HALK TV, TELE 1 VE FOX TV’YE VERDİĞİ CEZALARLA SUÇA ORTAK OLDU”

İktidarın sansür aracı RTÜK, Halk TV, TELE 1 ve Fox TV’ye verdiği cezalarla işlenen suça ortak oldu. Bu cezalarla hatalarını örteceklerini zannedenler, gece mezarlıktan geçerken ıslık çalarak kaygılarını bastırmaya çalışanların çaresizliğini yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu