Yaşam

EBB Senfoni Orkestrası Concertango’yu seslendirdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB) Senfoni Orkestrası, bu hafta şefliğini Renkm Gökmen’in yaptığı keman virtüözü Cihat Aşkın ve piyanist Deniz Kuvandik’i konuk etti.

EBB Senfoni Orkestrası, Eskişehirli müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. Senfoni Orkestrası son konserinde besteci Hasan Niyazi Tura’nın piyano, keman ve yaylı çalgılar orkestrası için bestelediği ‘Concertango’yu seslendirdi. Bir Latin Amerika dansı olan tangoyu klasik müzik formu olan konçerto ile birleştirerek yazılan eser, sanatseverlerin beğenisini kazandı. Teolojik eserden sonra iki romantik dönem bestecisi; J. Brahms’ın ‘Variations on a Theme’ ve F. Liszt’in ‘Prelüdler’i seslendirildi.

Konserin sonunda sahne alan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen bir konuşma yaptı, ardından solist, şef ve orkestraya teşekkür plaketi takdim etti.

Program, 9 Mayıs’ta Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Yunus Emre’yi Anma Konseri ile devam edecek. Ankara Devlet Opera Balesi sanatçılarının katılacağı konserin şefliğini Eray İnal, yönetmenliğini Murat Atak üstlenecek. Senfoni Orkestrası ile birlikte.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu