Haber

Esenyurt’ta Elektrikli Motosiklet Hırsızlığı Girişimi

Esenyurt’ta motosikletle bir iş yerinin önüne gelen 3 kişi, gözlerine kestirdikleri elektrikli motosikleti çalmak istedi. Direksiyon kilidini kıran kişi tekrar motosikletine binerken, iki kız elektrikli motosikleti iterek uzaklaştırmaya çalıştı. Çevredeki esnafın durumu fark etmesiyle çocukların kaçtığı o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Motosikletli üç kişi bir iş yerinin önüne gelerek etrafa baktı. Kısa bir süre sonra harekete geçen iki kız, gittikleri elektrikli motosikleti çalmaya çalıştı. Güçleri yetmeyince çocuklar, yanlarında geldikleri motosiklet sürücüsünü çağırarak, direksiyon kilidi kırıldıktan sonra elektrikli motosikleti iterek uzaklaştırmaya çalıştı. O sırada dükkanında arkadaşıyla sohbet eden esnaf Gültekin Soylu, durumu güvenlik kamerasından görüp dışarı çıktı. Çocukların şaka yaptığını düşünen Soylu, “Ne yapıyorsun?” Bu sözler üzerine çocuklar elektrikli motosikleti yere atarak koşmaya başladı. İki kız, yanlarına gelen motosiklete binerek gözden kayboldu. O anlar çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

“İlk başta şaka olduğunu düşündüm”

Esnaf Gültekin Soylu, “İş yerimde oturuyordum, durumu kameradan gördüm. Dışarı çıkıp 14-15 yaşlarında 2 kız çocuğunun elektrikli bisikleti ittiğini gördüm. İlk başta Latife sandım ve ‘Ne oldu’ diye bağırdım. yapıyor musun, hayır!’ Daha sonra motosikleti atarak kaçmaya başladılar. Ben de peşlerinden koştum. “O sırada yanlarına bir motosiklet geldi, bindirdiler ve kaçmaya başladılar. Sanki kendi mallarını götürüyorlarmış gibi çok rahatlardı. Gerçekten çok şaşırdım, hatta şaka olduğunu bile düşündüm. Ancak kameradaki görüntüleri izleyince olayı anlayabildim” dedi. – İSTANBUL

habervize.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu