Haber

Jandarma Personeli Mahmut Tanal’ın Tahrik Edici Davranışları Karşısında Görevden Uzaklaştırıldı

Jandarma Genel Komutanlığı, Milas ilçesine bağlı İkizköy Mahallesi’nde görevden emir ve talimatlara aykırı hareket eden 2 jandarma personelinin, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın provokatif ve etik olmayan davranışları karşısında açığa alındığını bildirdi.

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamada, Muğla 1. İdare Mahkemesi ile İzmir İkizköy İlçe Bölge İdare Mahkemesi’nin kararına istinaden Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Temmuz’da saha çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Açıklamada, “Orman Bölge Müdürlüğü’nün yürüttüğü saha çalışmalarını ve kanuna uygun olarak alınan önleyici tedbirleri engellemek ve tahrik etmek isteyen, kolluk kuvvetlerine saldıran ve direnen 40 provokatör ve aktivist, emirle gözaltına alındı. Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı aramada, zanlıların adli işlemleri devam ediyor.” bilgiler paylaşıldı.

“Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, jandarma personelinin olaylarla ilgili hukuka aykırı hareket ettiği iddialarının araştırılması için bölgeye idari soruşturma komisyonu görevlendirildi.” Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ayrıca, Mahmut Milletvekili Tanal’ın provokatif ve etik olmayan davranışları karşısında, emir ve talimatlara aykırı olarak görev yerinden ayrılan iki jandarma görevlisi açığa alınmıştır. Mahmut Tanal Milletvekili, 29 Temmuz 2023 tarihinde çalışma alanına gelmiştir. aldığı tedbirleri yasal mevzuat çerçevesinde ve hukuka uygun olarak aldığını belirterek, “Geçmişi şan ve gururla dolu olan Jandarma personeline karşı saldırgan ve provokatif davranışlarda bulunmuştur. Milletvekili Mahmut Tanal hakkında kahraman Türk Jandarma Komutanlığı’na yönelik asılsız ve aşağılayıcı söylemleri nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur, hukuki süreç kararlılıkla takip edilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu