Yaşam

Nevşehir Belediyesi’nden YKS Öncesi Gençlere Gri Koç Motivasyonu

‘Genç Dostu Belediye’ sloganıyla eğitim hayatlarının her aşamasında gençlerin yanında olan Nevşehir Belediyesi, bu kez KTO iş birliğiyle YKS’ye hazırlanan gençlere yönelik ‘Sınavı Kazandıran Taktikler’ konulu seminer düzenledi. Karatay Üniversitesi ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü.

Verdiği konferanslar, yayınlar ve kitaplarla her yaş grubunun büyük beğeniyle takip ettiği Gri Koç, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran gençlere; Sınava hazırlık süreci, stresle baş etme yolları ve verimli çalışma, zamanı verimli kullanma ve motivasyonu yüksek tutma hakkında bilgiler verdi. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde yaklaşık bir buçuk saat süren seminerde katılımcıların sorularını yanıtlayan Gri Koç, gençlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program öncesi gençlere seslenen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, sınavlara hazırlanan gençlere başarılar diledi. Eğitim hayatlarının her anında gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak gençleri önemsiyoruz. Anaokulundan üniversiteye kadar tüm öğrencilerimiz için projeler uyguluyor, fikirlerini dinliyoruz.

Son iki yılda LGS ve YKS’ye hazırlanan gençlerimize onbinlerce ücretsiz deneme test seti ve kaynak kitap dağıttık. Ayrıca gençlerimize online ve yüz yüze deneme sınavları ile kendilerini test etme imkanı sunduk. Ayrıca her yaş grubundan öğrencilerimize binlerce kitap dağıttık. Yeni dönemde de bu takviyeleri artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu