Haber

Meteoroloji’den şiddetli yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Bitlis, Van, Muş ve Bingöl yöreleri yağışlı. İç ve yüksek kesimlerde sulu kar ve kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yağışların öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyılarında, gece saatlerinden sonra ise Rize çevresi ve Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, sel ve sel gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı.

Marmara ile İç ve Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde sis beklendiği için görüş mesafesinin azalması, ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın çoğunlukla güneyli, Karadeniz kıyılarında yer yer hafif ile orta ve orta kuvvette eseceği iddia ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu